top of page

Garažų vyrai

Fotografuodamas garažų kultūros sluoksnius, tyrinėjau šiuolaikinį vyriškumą, jo ritualus bei praktikas. Tai yra esminė lokacija, leidžianti analizuoti šiuolaikinio miestietiško vyriškumo performansą.


Susipažinimą su garažų kultūra pradėjau dar ankstyvoje vaikystėje. Pamenu tylos apgaubtus pasivaikščiojimus į senelio garažą, tačiau vos atsiverdavo garažo vartai likdavau nustebintas įrankių gausos bei vyraujančios tvarkos ir švaros jausmo. Tik dabar pagalvoju, kad pats garažas ir jo turinys buvo iškalbingesnis už patį senelį.


Garažas – tai vyrų slėptuvė, “urvas”, kur jie ieško patogumo, atsipalaidavimo ir atitrūkimo nuo kasdienybės. Tai itin vyriška erdvė, kurioje vyrai gali susikurti galimybę pramogauti, pabėgti nuo kasdienių buities rūpesčių, išreikšti savo individualumą ir išlaisvinti vaizduotę, o taip pat pajausti ir patirti brolybę, bei pasinerti į laisvadvasišką gyvenimą. Kad ir kokia būtu“ garažinio” kasdienybė, kad ir koks būtų trapus jo vyriškumas, kiekvieną kartą grįždamas į savo erdvę, jis sau bei kitiems patvirtina ir įtvirtina savo vyriškumą.


Šiame projekte kūriau portretus, įkūnijančius šiuolaikinės Lietuvos garažų kultūros sluoksnius

Apie projektą rašo:

Kauno diena

Kas vyksta Kaune

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

bottom of page